• english
 • polski
 • Prelegent: Jan Pieczykolan

  Temat prezentacji: JAIN SLEE – Java Enterprise Edition dla telekomunikacji

  Język: Polski

  Jan Pieczykolan jest Architektem Rozwiązań Biznesowych, współpracującym z firmą DRQ jako osoba, odpowiedzialne za badania i kreowanie rynku dla oferowanych przez firmę rozwiązań. Jako specjalista, współuczestniczy w określaniu dalszego kierunku rozwoju tworzonych przez firmę produktów i rozwiązań.

  Urodzony w 1982 roku. W 2006 roku ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie z zakresu informatyki na University Of Science and Technology (former name University of Minning and Metallurgy) w Krakowie.

  Już w trakcie studiów nawiązał współpracę z Akademickim Centrum Komputerowym Cyfronet, gdzie zajmował się zagadnieniami związanymi z przetwarzaniem wiedzy za pomocą ontologii, high-performance computing w projekcie ATLAS. Jest autorem kilkunastu publikacji naukowych z zakresu ontologii oraz obliczeń rozproszonych (w między innymi takich wydawnictwach jak Future Generation Computer Systems).

  Swoje najważniejsze doświadczenia zawodowe wiąże z firmą DRQ S.A., z którą jest związany współpracą od połowy 2004 roku. Początkowo jako inżynier rozwoju oprogramowania odpowiedzialny za tworzenie nowoczesnych rozwiązań SOA/EAI u najważniejszych Klientów. Natomiast od połowy 2007 r. jako konsultant odpowiedzialny za badanie i kreowanie rynku.

  Abstrakt: Wyobraźcie sobie sytuację, w której siedzicie rozparci wygodnie w fotelu w swoim salonie. Na 60″ plazmie oglądacie kolejną, zagubioną i odnalezioną część Gwiezdnych Wojen i nagle dzwoni telefon. Na plazmie ukazuje się komunikat:

  Połączenie przychodzące od Teściowa, jakie jest Twoje życzenie:

  • odbierz na stacjonarnym,
  • odbierz na komórkowym,
  • odbierz na SKYPE,
  • zrzuć na drzewo.

  Praktycznie od początku istnienia specyfikacji JEE, znanej wtedy jeszcze pod nazwą J2EE, było wiadome, iż jest ona zbyt ogólna. Niektórzy malkontenci narzekali wręcz, że jest zbyt “ciężka” i zbyt skomplikowana do realizacji aplikacji, niestety było w tym sporo racji. Wraz z rozwojem JEE pojawiły się frameworki, które ułatwiły pracę inżynierów - obudowały JEE szeregiem mechanizmów, które poprzez swoją użyteczność uczyniły specyfikację bardziej dostępną w zastosowaniach strice aplikacyjnych. Rzecz miała się inaczej w dziedzinie rozwiązań telekomunikacyjnych. Aplikacja odpowiedzialna za obsługę ruchu, czy usług telekomunikacyjnych ma inne wymagania od aplikacji użytkowej, ma także inną budowę. Inicjatywa JAIN-SLEE jest odpowiedzią przemysłu na uniwersalność JEE. Jest to specjalizowane rozwiązanie, które pomaga nam tworzyć wydajne i skalowalne systemy świadczące usługi telekomunikacyjne bez konieczności każdorazowego “dorabiania” brakującej części JEE.

  W ramach prezentacji spróbujemy pokazać główne różnice pomiędzy JEE i JAIN-SLEE, pokażemy też zastosowania nowego rozwiązania i opowiemy pokrótce jak go używać. Zakończymy mówiąc dwa słowa o przyszłości nowej telekomunikacji - o konwergencji usług.

  Proidea