• english
 • polski
 • Busy Java Developer’s Guide to Groovy. Jedyne warsztaty Teda Newarda w Polsce!

  Szukasz drogi do poszerzenia umiejetnosci programowania dynamicznego w Javie bez zmiany platformy? Groovy jest językiem open-source z wieloma funkcjonalnościami, które tak bardzo nam się podobają w Rubym i Pythonie.

  Przyjdź i sprawdź co Groovy może zrobić dla Ciebie! Zapraszam na warsztaty Busy Java Developer’s Guide to Groovy prowadzone przez Teda Newarda, znakomitego specjalistę, autora Effective Enterprise Java, gościa specjalnego konferencji 4Developers.

  Warsztaty Busy Java Developer’s Guide to Groovy odbędą się już 6 marca w Krakowie, dzień przed konferencją 4Developers.

  Dowiedz się więcej na http://4developers.org.pl/warsztaty

  COOLuary

  Miło nam poinformować, że Fundacja PROIDEA, organizator konferencji 4Developers i JDD została oficjalnym sponsorem pierwszych w Polsce otwartych dyskusji o Javie – konferencji COOLuary. Wydarzenie organizowane jest w technologii Open Space, czyli głównym założeniem i celem COOLuarów są luźne dyskusje i wymiana poglądów między programistami. Pierwsza edycja konferencji będzie zatytułowana „Quo vadis Java” i będzie dotyczyła przyszłości języka Java i programistów Java. Agenda konferencji tworzona jest przez jej uczestników, ale można spodziewać się tematów dotyczących Groovy, JRuby, Jython, OSGi, Spring, EJB 3, Java 7, JBoss Seam, Flex, Java FX, Erlang, Haskel, DSL, wielowątkowości i innych.

  Cieszymy się, że pojawiają się nowe, ciekawe inicjatywy przeznaczone dla polskiej społeczności javowej i z przyjemnością weźmiemy udział w konferencji. Możecie się spodziewać wielu niespodzianek – losowania darmowych wejściówek na JDD i 4Developers, koszulek, gadżetów, a także dyskusji na temat podnoszenia jakości programowania w oparciu m.in. o OWASP

  COOLuary już 24 stycznia 2009 w Krakowie, a więcej informacji o konferencji znajdziecie tu.

  Zapraszamy!

  Kolejne Java Developers’ Day za nami!

  JDD, największa konferencja o Javie w Polsce, w tym roku zgromadziła 400 developerów, a biletów brakowało już na miesiąc przed jej rozpoczęciem.

  Tłum programistów rozpoczął szturm na nowoczesne Centrum Konferencyjne CM już o godzinie 8 rano i wkrótce korytarze budynku wypełniły się pasjonatami Javy z czołowych firm z całej Polski.

  Spóźnialskich było wyjątkowo mało, a to za sprawą znakomitego wykładu otwierającego konferencję prowadzonego przez Teda Newarda. Ted to gwiazda takich konferencji jak No Fluff Just Stuff czy Javapolis i autor m.in. Effective Enterprise Java. Zaprezentował różnice między językami programowania i zachęcał do kreatywnego i niezależnego podejścia. Profesjonalizm Teda, a przede wszystkim duża doza humoru sprawiły, że początek JDD był wyjątkowo udany.

  Podczas kolejnego wykładu Jan Pieczykolan z DRQ/ABG przedstawił JAIN SLEE, który pozwala na stosowanie Javy w rozwiązaniach telekomunikacyjnych. Po krótkiej przerwie na kawę, wystąpił Manik Surtani z JBoss/Rad Hat z prezentacją o projekcie JBoss Cache: “JBoss Cache - clustering enterprise Java for scalability and high availability”. Wystąpienie wywołało lawinę pytań wśród uczestników JDD, na które Manik odpowiadał jeszcze długo po swoim wykładzie w konferencyjnych kuluarach.

  Około 12:30 zaczęła się przerwa na lunch. W tym samym czasie w podziemiach rozpoczęło się Java Underground - otwarte dla społeczności i organizowane przez społeczność lighting talks (krótkie, 5minutowe prezentacje na temat najciekawszych projektów i zagadnień). Java Underground to nowość na JDD, ale już wiemy, że wejdzie na stałe do programu konferencji. Tłum w podziemiach świadczył o sukcesie inicjatywy prowadzonej przez Grześka Dudę, założyciela darmowego czasopisma JAVA exPress - dziękujemy za zaangażowanie i organizację spotkania!

  Po przerwie na lunch i Java Underground rozpoczęła się druga cześć konferencji. Wykłady zostały podzielone na dwie ścieżki. Dzięki temu każdy mógł wybrać najbardziej interesujące go prezentacje. Szczególnie oblegane były wykłady Szczepana Fabera z Sabre (świetna prezentacja o Mockach) i Adama Biena, specjalnego gościa JDD z Niemiec. W wypełnionej po brzegi sali, Adam przedstawił JEE 6, także najlepsze i najgorsze praktyki programowania na tej platformie. Równolegle ze wspomnianymi wykładami odbyły się bardzo interesujące wystąpienia Jarosława Błąd z firmy e-point na temat monitorowania pracy serwerów aplikacyjnych /*nie plikacyjnych wbrew obiegowym opiniom z foldera;-)*/, uznanego w środowisku Wojciecha Kota z Oracle, który opowiadał o programowaniu aplikacji zdarzeniowych z Oracle (dokończenie sesji online tutaj). Szymon Brandys IBM Software Lab przedstawił plan rozwoju Eclipse, a Adam Warski z JBoss rozwodził się na temat wersjonowania encji. W czasie sesji równoległych odbyły się także darmowe warsztaty „Mockito w akcji”. Za ich organizację dziękujemy Bartkowi Bańkowskiemu i Igorowi Czechowskiemu z Sabre Holdings!

  Po dłuższej przerwie kawowej sala została znów połączona, specjalnie na wykład Neala Forda “Language Oriented Programming: Shifting Paradigms” i Jacka Laskowskiego z Warszawa JUG. Jacek, już stały gość JDD, jak zwykle świetnie i z poczuciem humoru opowiadał o OSGi i Spring Dynamic Modules (Spring-DM). Uczestnicy zgodnie potwierdzili, że dla tej prezentacji warto było zostać na JDD do samego końca!

  Oficjalna część trzeciej edycji Java Developers’ Day zakończyła się tuz po 18:00, ale uczestnicy mieli jeszcze okazję wymienić się wrażeniami i dokończyć rozmowy na JDD After-party w pubie Irish Mbassy.

  Organizatorzy dziękują za udział w Java Developers’ Day 2008 wszystkim uczestnikom konferencji i od razu zapraszają na następne spotkanie programistów w Krakowie – konferencje 4developers ,14 Marca 2009 roku!

  Serdecznie dziękujemy także sponsorom:DRQ/ABG, JBoss, Sabre Holdings, IBM, Oracle, E-point, Alan Systems, Motoroli i B2B oraz patronom medialnym JDD: inicjatywie IT w Krakowie, PJUG i j2ee.pl !

  Już wkrótce na stronie JDD pojawią się materiały z konferencji: zdjęcia, nagrania audio i video oraz slajdy z prezentacji. Zapraszamy!

  Java Underground!

  Podczas konferencji zapraszamy na undergroundowe (bo odbywające się w klimatycznych podziemiach centrum konferencyjnego:) spotkanie organizowane przez i dla społeczności javowej w Polsce.

  Od 12:30 do 13:30 zapraszamy na lightining talks – serię krótkich wykładów prezentujących najciekawsze amatorskie (choć niekoniecznie…) projekty, rozwiązania, problemy związane z Javą. To alternatywa dla oficjalnych wykładów, specjalnie dla tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił przed publicznością, ale nie są gotowi na 45 minutowe wystąpienie.

  Podczas Java Underground wystąpić może każdy! Wykłady nie powinny trwać więcej niż 5 minut, a pytania i dyskusje po każdej prezentacji są bardzo mile widziane.

  Java Underground odbywa się w przerwie na lunch, w podziemiach centrum konferencyjnego. Tych, którzy martwią się, że staną przed trudnym wyborem: jedzenie albo wykłady, uspokajamy – posiłki będą podawane także na dole!

  Jeśli jesteś zainteresowany wystąpieniem, chcesz się podzielić doświadczeniem lub przedstawić ciekawy problem, napisz tu.

  JAVA Underground prowadził będzie Grzegorz Duda - lider Polish Java User Group oraz założyciel darmowego czasopisma JAVA exPress.

  Polish Java User Group jest organizacją zrzeszającą programistów i entuzjastów technologii Java. Głównym celem grupy jest popularyzacja Javy, związanych z nią technologii oraz innych nowoczesnych metodologii tworzenia systemów informatycznych. Działając od 1999 roku budują społeczność javową w Polsce. Mogą poszczycić się m. in. organizacją kilku konferencji, w tym dwóch z udziałem Bruce’a Eckela. Pierwsze polskie wydanie “Thinking in Java” to także jeden z ich projektów.

  Warsztaty

  Zapraszamy uczestników konferencji Java Developers’ Day 2008 do wzięcia udziału w darmowych warsztatach “Mockito w akcji”. Warsztaty wprowadzają w świat mocków z wykorzystaniem biblioteki Mockito, pokazują jej możliwości i przykłady użycia. Warsztaty odbywają się w trakcie konferencji, 16 października od godziny 14:20 do 16:00. Więcej informacji o warsztatach i formularz zgłoszeniowy znajdziecie tu.

  Uwaga! Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

  Bilety na JDD08 kompletnie wyprzedane!

  Informujemy, że ze względu na ogromne zainteresowanie konferencją, zmuszeni jesteśmy do wcześniejszego zamknięcia rejestracji.

  Przepraszamy tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w tegorocznej edycji Java Developers’ Day. Niestety, przewidzieliśmy tylko 400 miejsc na JDD08, ale obiecujemy większą sale, a wiec i więcej biletów w przyszłym roku.

  Uwaga! Osoby, które rezerwowały wejściówki prosimy o pilny kontakt na adres anna.kolodziejczyk@proidea.org.pl

  Konkurs rozstrzygnięty, ufundowane przez DRQ darmowe wejściówki rozdane!

  Z przyjemnością ogłaszamy, że znamy już nazwiska zwycięzców konkursu PROIDEI i DRQ (grupa ABG)! Listę zwycięzców oraz prawidłowe odpowiedzi publikujemy poniżej. Szczęśliwców zapraszamy do darmowego udziału w konferencji, z każdym z nich skontaktujemy się indywidualnie, pisząc mail na podany w formularzu konkursowym adres.

  W imieniu Fundacji PROIDEA i firmy DRQ, serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i tak duże zainteresowanie – otrzymaliśmy prawie 70 zgłoszeń!

  Lista zwycięzców – gratulujemy!

  Grzegorz Gwóźdź, Tomasz Gwóźdź, Krzysztof Kosecki, Jakub Dżon, Błażej Kroll, Tomasz Zossel, Łukasz Lipka, Mariusz Jamro, Mateusz Goryczka, Agnieszka Brejnak

  Prawidłowe odpowiedzi:

  1. W jakim miejscu w Krakowie odbyła się pierwsza edycja konferencji JDD?

   Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha/Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (obie odpowiedzi uznano).

  2. Czy DRQ należy do Grupy Kapitałowej ABG?

   Tak

  3. Kto był gościem honorowym JDD 2007?

   Bill Burke

  4. Czy tegoroczny Sponsor Platynowy był również sponsorem poprzednich edycji JDD?

   Tak (DRQ wspiera konferencję JDD od pierwszej edycji w 2006 roku)

  5. Jaki pełny tytuł wystąpienia miała prezentacja firmy DRQ podczas JDD 2007?

   ATG – framework do budowy aplikacji typu E-commerce (wersja angielska także była uznawana)

  6. Kto jako prelegent reprezentował DRQ podczas JDD 2006?

   DRQ reprezentowało dwóch prelegentów: Jak Pieczykolan i Łukasz Grabski.

  JDD08 w Centrum Konferencyjnym CM UJ

  Informujemy, że tegoroczna Java Developers’ Day odbędzie się w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym Collegium Medicum na ul. Św. Łazarza 16. Mamy nadzieję, że dzięki dogodnemu położeniu (zaledwie 10 min pieszo z Rynku Głównego i 15 minut z Dworca Głównego), każdy uczestnik dotrze na miejsce szybko i bez kłopotu.

  Tutaj znaleźć można informacje na temat miejsca konferencji JDD oraz mapkę dojazdu.

  DRQ Platynowym Sponsorem JDD08

  Z przyjemnością informujemy, że Platynowym Sponsorem konferencji Java Developers’ Day 2008 zostało DRQ S.A., krakowska firma realizująca projekty informatyczne dla dużych klientów z sektora telekomunikacyjnego, finansowego, publicznego, a także dla mediów i korporacji. Firma już trzeci raz angażuje się w organizację JDD jako jej sponsor – serdecznie dziękujemy!

  JDD08 - informacje o konferencji

  Zapraszamy na trzecią edycję Java Developers’ Day! JDD to cykliczna konferencja poświęcona nowinkom związanym z językiem programowania Java. Wydarzenie odbywa się zawsze w październiku w Krakowie i gromadzi ponad 350 uczestników. Podczas JDD 2008 przedmiotem dyskusji będą dobre praktyki projektowania i programowania w Javie oraz najnowsze technologie javowe. Nie zabraknie prezentacji o Spring, JBoss, EJB, AJAX i OSGi, technologiach mobilnych i wielu innych bieżących tematach.

  Ostatnie dokonania w tej dziedzinie oraz aktualne trendy w rozwoju przedstawią światowej klasy specjaliści. Wystarczy wspomnieć, że gośćmi poprzednich edycji byli znani eksperci tacy jak Bruce Eckel, autor najbardziej znanej na świecie książki o Javie - Thinking in Java oraz Bill Burke z JBoss, współautor Enterprise Java Beans 3.0 czy Jonas Boner z Teracotta Inc.

  W tym roku podnieśliśmy poprzeczkę jeszcze wyżej! Podczas Java Developers’ Day wystąpi, aż dwóch gości honorowych reprezentujących światową czołówke specjalistów.

  Konferencję rozpocznie Ted Neward, niezależny konsultant pracujący dla największych korporacji. Ted występuję jako prelegent na wielu konferencjach m.in. No Fluff Just Stuff, czy Javapolis. Jego specjalność to Java, .NET i technologie XML, szczególnie interoperacyjność Java i .NET. Jest także autorem kilku książek miedzy innymi dobrze znanej w Polsce Effective Enterprise Java.

  Gościem JDD będzie także Neal Ford – Software Architect w ThoughtWorks, firmie o globalnym zasięgu; autor kilku książek (JBuilder 3 Unleashed, Art of Java Web Development i innych). Neal specjalizuje się programowaniu typu end-to-end oraz tworzeniu aplikacji Enterprise. Jego wystąpienie będzie mocnym akcentem na zakończenie konferencji.

  Dzięki podzieleniu wykładów na dwie ścieżki, uczestnicy będą mieli okazje wysłuchać jeszcze większej ilości prezentacji wygłaszanych przez czołowych polskich i zagranicznych specjalistów.

  Do udziału w wydarzeniu zachęcamy szczególnie developerów, programistów, kadrę kierowniczą działów informatycznych, a także wszystkich zainteresowanych technologią Java.

  Serdecznie zapraszamy na Java Developers Day 2008!

   

  Proidea